Duyuru Detayı

BAKAN TURHAN: "SALARHA TÜNELİ RİZE'YE ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN, Doğu Karadeniz ziyaretleri kapsamında 13 Şubat Çarşamba günü Rize'de çeşitli temaslarda bulundu.


Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU ve Trabzon Bölge Müdürü Selahattin BAYRAMÇAVUŞ ile birlikte Rize Güney Çevre Yolu Projesi ve proje kapsamındaki Salarha Tüneli şantiyesini ziyaret eden TURHAN, çalışmalara yönelik bilgi aldı.


Projeyi bir an önce tamamlayarak, Rizelilerin hizmetine sunmayı amaçladıklarını söyleyen TURHAN, Karadeniz Sahil Yolu'nun getirdiği avantajla yeni gelişim alanlarının planlanmasının önem arz ettiğini belirtti. Bölgesel ve transit yolların geçtiği yerleşimlerdeki ulaşımı rahatlatmak ve şehirsel gelişimi sağlamak için projeler yapıldığına değinen TURHAN, Rize'de Derepazarı-Kendirli, İyidere-İkizdere, Rize-Kalkandere, Güneysu-Büyükköy yollarını yaptıklarını kaydetti.


Salarha Tüneli'yle Rize'nin kentsel dönüşümüne çok önemli bir altyapı hizmetinin kazandırılacağını vurgulayan TURHAN, tünelin; Rize'nin yeniden planlanmasına, yeni şehir imar arsa üretimine, imarlı alanların oluşmasına önemli katkı sağlayacağını ifade etti.  

Dağ Dibi Yolu'nun Rize için önemine de değinen TURHAN, yolun ilçelere ulaşımını kolaylaştıracağı gibi şehir içi trafiğini de rahatlatarak daha konforlu ulaşım hizmeti sağlayacağını sözlerine ekledi.