Duyuru Detayı

TEKİRDAĞ'DA ÖNEMLİ KARAYOLU YATIRIMLARI İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

Tekirdağ'da karayolu ulaşımında rahatlama sağlayacak Kapaklı-Saray ve Muratlı Çevre Yolları hizmete sunulurken, Hayrabolu-Tekirdağ Yolu'nun yapım çalışmalarına başlandı. 28 Aralık Perşembe günü düzenlenen törenlere Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN, Karayolları Genel Müdürü İsmail KARTAL, milletvekilleri, bölge bürokratları ve Tekirdağlılar katıldı.


Törenlerde konuşan Bakan Ahmet ARSLAN, Tekirdağ'da muhteşem bir şantiye oluşturulduğunu, 52 km'lik mevcut Hayrabolu – Tekirdağ Yolu'nun proje ile 6 km kısaltılacağını ve sıcak asfalt yapılacağını söyledi.


Tekirdağ-Muratlı arasındaki bölünmüş yolların ve Kapaklı-Saray arası çevre yollarının sıcak asfaltlı hale getirilmesinin önemine vurgulayan ARSLAN, iki projenin bedelinin 224 milyon TL, Hayrabolu-Tekirdağ Yolu ile birlikte açılışı yapılan ve temeli atılan tüm projelerin toplam 624 milyon TL olduğunu sözlerine ekledi ve Tekirdağlılara hayırlı olmasını diledi.


Karayolları Genel Müdürü İsmail KARTAL ise, Tekirdağ-Muratlı-Büyükkarıştıran Yolu'nun Acil Eylem Planı kapsamında geçtiğimiz yıllarda sathi kaplamalı olarak tamamlandığını, sanayi merkezlerini birbirine bağlayan yolun BSK'lı hale getirilmesi çalışmalarının önemli olduğunu belirtti.


KARTAL, yapım çalışmalarına başlanan Hayrabolu-Tekirdağ Yolu'nun da mevcut yola göre kısalacağını, geometrik standardının artacağını ifade ederken, 2x2 şeritli BSK kaplamalı olacak proje ile yerleşim yerlerinin varyant ile geçileceğini ve trafik güvenliğinin sağlanacağını sözlerine ekledi.