Duyuru Detayı

İZMİT- KANDIRA DEVLET YOLU'NUN TEMELİ ATILDI

İzmit-Kandıra Devlet Yolu'nun temeli Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN, Milli Savunma Bakanı Fikri IŞIK, Karayolları Genel Müdürü İsmail KARTAL, milletvekilleri ve vatandaşların katıldığı törenle 19 Kasım 2016 tarihinde atıldı.

DSC_1496.JPG 

Törende konuşan Bakan ARSLAN projenin öneminin altını çizerek "Otogarı daha da kolay ulaşılabilir hale getiriyor. Misafirleri ağırlarken o yol, bu yükü karşılamıyor. Bize yakışan bu yolu yapmaktı ve yapıyoruz. Siz bu kadar destek verdikten sonra bize düşen o yolu Kefken'e kadar bölünmüş yol yapmaktı. Bunun da kararını aldık" dedi.

Otogar Kavşağı'nın 30 Ağustos'a kadar biteceğini müjdeleyen ARSLAN, Kandıra Yolu'nun ise 2018 yılının sonuna kadar tamamlanacağını belirtti.

DSC_1670.JPG 

Karayolları Genel Müdürü İsmail KARTAL ise konuşmasında projenin teknik detaylarına yer verdi. KARTAL "Yapım çalışmalarını başlatacağımız TEM Kandıra Gişeleri – Otogar Köprülü Kavşağı projesi; yolun 1,8 ile 3,2. km'leri arasında yer almakta olup, burada ana yol hattına ek olarak 9 kavşak kolu, 2 yan yol ve 1 de bağlantı yolu bulunmaktadır. Anayol ve Kol 1 ve 2 Köprülerinin altından geçen bağlantı yolu ile yan yolların kesiştiği noktalarda, sinyalize hemzemin kavşak çalışmaları yapılacaktır" dedi.

DSC_1603.JPG 

İzmit – Kandıra güzergâhının yapım çalışmalarının tamamlanması ile birlikte mevcut yolun, 2x2 bölünmüş yola dönüştürülerek turizm merkezlerine giden güzergâhlarda oluşan yoğun araç trafiğinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Projenin en önemli ayağını oluşturan Kocaeli Otogarı Köprülü Kavşağı ile otogar önünde tüm şehir trafiğini etkileyen bekleme ve yavaşlamalar önemli ölçüde azalması ve Kocaeli'nin şehir içi trafiğinde rahatlaması bekleniyor.