Duyuru Detayı

Kars Bölünmüş Yol Ağını Genişletiyor

 

     Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN, Karayolları Genel Müdürü İsmail KARTAL ve çok sayıda vatandaşın katıldığı tören ile 13 Ekim 2016'da Kars-Digor-(Tuzluca-Kağızman) Ayrımı Yolu'nun temeli atıldı. 


       Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN yaptığı konuşmada, "Cazibe merkezi kağıt üzerinde kalmayacak. Bunun için arkadaşlarla kafa yoruyoruz, bakanlıkta ve burada toplantılar yaptık. Ama sadece toplantıyla yetinmiyoruz. Toplantılarda aldığımız bütün fikirleri değerlendirip çok daha sağlam çok daha ayakları yere basan ve bu illeri ayağa kaldıracak projeler ortaya koyup bunun gereğini yapacağız. Gerçekten 10 sene sonra kimse buraları tanıyamayacak" dedi. 


  ​   ​Konuşmasında proje hakkında detaylı bilgiler veren Karayolları Genel Müdürü İsmail KARTAL ise, "85 km uzunluğundaki 2x1 şeritli sathi kaplamalı mevcut yol, 79 km uzunluğunda 2x2 şeritli, sathi kaplamalı bölünmüş yol olarak yeniden projelendirilmiştir" dedi.


​     ​Bölünmüş yolun tamamlanarak hizmete girmesiyle, yol kullanıcılarına daha güvenli ve konforlu bir seyahat imkânı sunulacak. Mesafenin 6 km kısalması ile de bakım-işletme giderlerinden tasarruf edilerek akaryakıt ve amortisman giderleri azalma sağlanması hedefleniyor.